Fasony sukni

Fasony sukni ślubnych

Wyróżnia się w dziedzinie mody ślubnej szereg rozlicznych rodzajów fasonów sukni ślubnych. I tak warto wspomnieć chociażby o fasonach klasycznych czyli standardowych bombkach. Jest to ciekawy rodzaj sukienki, który bazuje na świetnie przylegającej części górnej, natomiast ma rozkloszowany, poszerzany nieco dół. Jest to forma spódnicy, która ma pod spodem z reguły halkę. Musimy wiedzieć, że sukienka tej kategorii najczęściej dysponuje ramiączkami. Może też być koło, które bazuje często jako element zastępczy zamiast halki, ale to raczej w starszych modelach. Ten rodzaj fasonu nadaje się idealnie dla kobiet ani niskich, ani wysokich. Jest to średni wzrost. Musimy wiedzieć, że jest to idealny wariant dla kobiet szczupłych. Nie mogą to być ani chudziny, ani kobiety zbytnio krągłe.

Następny rodzaj to fason syrena, czyli inaczej rybka, który opiera się przede wszystkim na kroju bazującym na rozszerzonej części od bioder, czasami od kolan dopiero. Jest to sukienka idealna przede wszystkim dla wzorcowo zgrabnych kobiet, których figury są nienaganne i nie ma w nich żadnych mankamentów urodowych. Jeszcze inny fason to tak zwany fason na kształt litery A czyli podobny trochę do klasycznego, a więc z rozszerzanym dołem, ale za to obcisłą górą. Jest najczęściej „wyposażony” w dodatkowe elementy takie jak zaszewki znajdujące się po bokach gorsetu. To dobry wariant dla kobiet stosunkowo niskich.

Fason Princessa natomiast jest to sukienka składająca się z jednej, całościowej części, mająca idealne przywarcie do ciała poprzez cięcia francuskie, jakie przebiegają przez linię kreacji. Musimy wiedzieć, że spódnica jest nieco rozszerzana, najczęściej przypomina właśnie sukienki znane z telewizyjnych przedstawień księżniczek na balu, stąd takie jej określenie. Niekiedy zakańcza ją tren, jaki najczęściej jest trójkątnym zwojem tkaniny, ciągnącym się efektownie za panną młodą. Musimy wiedzieć, że ten rodzaj sukienek jest zalecany zwłaszcza u kobiet niskich, ponieważ umożliwia wyszczuplenie sylwetki, w zasadzie zręcznie tuszując wszelkie mankamenty figury panny młodej.

Jeszcze co innego to model Hiszpanka, jaki posiada wielowarstwową spódnicę. Posiada ukośne kaskady czy też poprzeczne kaskady. Składa się z wielorakich fałd i warstw koronek. Umożliwia to wydłużenie jej sylwetki, ale też pozwala odwrócić uwagę od za szczupłej postury chudzielca. Fason Józefina natomiast czyli inaczej Empire opiera się na eleganckim, bardzo urokliwym odcięciu pod biustem, Jest to idealny rodzaj sukienki dla kobiet chcących ukryć większy brzuszek.

- Artykuł napisany przez: