Sekrety idealnego dopasowania sukni ślubnej do Twojej sylwetki

Dopasowanie sukni do sylwetki

Owalna sylwetka Jeśli masz owalną sylwetkę, wybierz suknię, która podkreśli twoją delikatną talię. Wybierz model z dopasowanym gorsetem i rozkloszowanym dołem, aby stworzyć proporcje. Unikaj sukien zbyt obcisłych, które mogą podkreślać niedoskonałości.

Kształt klepsydry Jeśli posiadasz kształt klepsydry, szczęśliwie podkreślasz swoje kobiece krągłości. Wybierz suknię o dopasowanym gorsecie i rozkloszowanym dole, aby podkreślić swoją talię. Unikaj sukien zbyt luźnych, które mogą ukrywać twoje atuty.

Sylwetka jabłko Jeśli masz sylwetkę w kształcie jabłka, wybierz suknię, która skupi uwagę na innych częściach ciała niż brzuch. Wybierz model z odkrytymi ramionami i rozkloszowanym dołem, aby odciągnąć uwagę od talii. Unikaj sukien zbyt obcisłych w okolicach brzucha.

Sylwetka gruszka Jeśli posiadasz sylwetkę w kształcie gruszki, chcesz skupić uwagę na górnej części ciała. Wybierz suknię z dekoltem typu sweetheart i rozkloszowanym dołem, aby zrównoważyć proporcje. Unikaj sukien zbyt obcisłych w okolicach bioder.

Sylwetka prostokąt Jeśli masz sylwetkę w kształcie prostokąta, chcesz stworzyć iluzję talii. Wybierz suknię z koronkowym gorsetem i rozkloszowanym dołem, aby dodać objętości w okolicy talii. Unikaj sukien zbyt luźnych, które mogą podkreślać brak krągłości.

Atuty i mankamenty

Podkreślenie talii Aby podkreślić swoją talię, warto wybrać suknię ślubną z wcięciem w talii lub z paskiem, który ją podkreśli. Tego rodzaju sukienki pomogą Ci wydobyć i uwypuklić tę część ciała, dodając elegancji i kobiecości.

Optyczne wydłużenie nóg Jeśli chcesz optycznie wydłużyć swoje nogi, postaw na suknię ślubną o długości maxi lub midi. Unikaj sukienek zbyt długich, które mogą skrócić sylwetkę. Dodatkowo, wybierz buty na obcasach, które dodadzą Ci kilka centymetrów wzrostu.

Ukrycie szerokich bioder Jeśli masz szerokie biodra i chcesz je ukryć, wybierz suknię ślubną o luźniejszym kroju w dolnej części. Unikaj przylegających sukienek, które będą podkreślać tę partię ciała. Możesz również skupić uwagę na górnej części sukni, wybierając interesujący dekolt lub ozdobne elementy.

Wyeksponowanie dekoltu Jeżeli chcesz wyeksponować swój dekolt, wybierz suknię ślubną z głębokim dekoltem lub koronkowymi wstawkami. To doskonały sposób na przyciągnięcie uwagi do tej części ciała i dodanie kobiecego uroku.

Zatuszowanie brzuszka Jeśli chcesz zatuszować brzuszek, postaw na suknię ślubną o luźniejszym kroju w tej partii ciała. Suknie z marszczeniami lub asymetrycznym krojem mogą skutecznie ukryć niedoskonałości. Pamiętaj także o odpowiednim bieliźnie modelującej, która pomoże Ci uzyskać płaski brzuch.